С 5 медала се върна хасковският Компас 94 от Международна купа Копаоник в Сърбия / netinfo

Два златни, два сребърни и един бронзов медал е постижението на хасковските ориентировачи от "Компас 94" от международната надпревара за купа "Копаоник". Тя се състоя от 3-ти до 5-и юли в националния парк "Копаоник" в Сърбия и беше съпътстваща на Европейското за младежи, в което имаха право да участват само национални състезатели. 27 държави се представиха на Европейското, а 12 от тях, между които и България, на купа "Копаоник".

В конкуренция с над 200 ориентировачи, при дъждовно време и труден терен с надморска височина 1700 метра, хасковлии спечелиха общо 5 медала в крайното класиране. То беше резултат от дисциплините бягане дълга дистанция - между 4 и 7 километра в различните възрастови групи, бягане средна дистанция и спринт в третия последен ден.

При юношите на възраст до 16 години Тодор Стратиев-младши взе златото. Павел Илиев спечели сребро при юноши до 18 години, в същата възраст, но при девойките, Ралица Илиева се класира трета. При мъжете до 40 години Петър Стратиев се окичи със сребро, а ръководителят на тима Тодор Стратиев добави още един златен медал при мъже над 60 години.