Повече от 100 младежи от цялата страна подкрепиха Ивелин Николов
Повече от 100 младежи от цялата страна подкрепиха Ивелин Николов / Дарик Габрово
Повече от 100 младежи от цялата страна подкрепиха Ивелин Николов
20922
Повече от 100 младежи от цялата страна подкрепиха Ивелин Николов
  • Повече от 100 младежи от цялата страна подкрепиха Ивелин Николов

Повече от 100 млади лидери от цялата страна се събраха вчера в Габрово за да подкрепят водача на листата на Коалиция за България Ивелин Николов. На доброволни начала те агитираха из целия град габровци да гласуват с бюлетина номер 6, подарявайки им по една червена роза. Инициативата е организирана от Институт за социална интеграция - София, сред чиито учредител е и Николов.

Института е неправителствена организация, чиято дейност е кандидатстване по младежки роекти и обучение на млади лидери. Най-важният проект е Академия за млади политици, където Ивелин Николов е преподавател, обясни директорът на института Аглика Виденова.  „Имаме за цел да формираме нов морал в политиката, по голяма прозрачност и по-голяма почтенност. Човекът, който през тези години ни е учил на това, е Ивелин Николов. Затова и сме се събрали да го подкрепим", каза Виденова. Тя обясни, че инициативата на младежите е доброволна, те са дошли в Габрово на собствени разноски, със собствените си имена и лица.

„Подкрепяме Николов, защото той за нас е добър човек и професионалист. Мисли първо за другите, а после - за себе си. Той е идеалист, човек на каузите, който ни е учил да не се примиряваме с лицемерието и несправедливостта. Хора като него с личния си  пример ни мотивират и е нашата бяла лястовица, която ни води по пътя, който смятаме, че много други млади хора трябва да поемат. Доказателство за добрите хора в политиката сме всички млади хора, които сме се събрали тук, в Габрово, коментира Аглика Виденова.

 

Чуйте мотивите на младежите в подкрепа на Ивелин Николов в звуковия файл