Черноморец изпрати Вихрен към Б група след голов трилър
Черноморец изпрати Вихрен към Б група след голов трилър / netinfo
Вихрен и Черноморец сътвориха истински голов трилър в мача между двата тима от последния кръг за сезона в А група. Срещата бе последна за домакините, които от следващата кампания ще играят в Б група. „Акулите” изпратиха своя противник към долната ни дивизия след успех с 5:3.

Още през първата част играчите на Красимир Балъков успяха да стигнат до преднина от два гола. Дуду на два пъти, в 5-та и 30-та минути, вкара за 2:0.

През втората част на двубоя паднаха и останалите 6 гола в мача. Влезлият като резерва Кирил Андреев намали за Вихрен, след като вкара за 1:2 в 58-та минута.

Фернандес, който успя да направи хеттрик в срещата, реализира първото си попадение в 67-та минута. Само 60 секунди по-късно друга резерва за домакините – Зографакис вкара за 2:3. Отново Зографакис четири минути по-късно – в 72-та – върна своите в мача и с попадението си за 3:3.

В самия край на мача Фернандес вкара още два гола и така оформи крайния резултата. В 82-та и 92-та минути играчът на „акулите” вкара за 5:3.

Така, Черноморец ще мери сили с най-добрите и през следващата кампания, докато Вихрен ще играе във втория роден ешалон.