Плевенчанка стана вицешампион по карате на Евро'2009
Плевенчанка стана вицешампион по карате на Евро'2009 / netinfo

Плевенчанката от Клуб Бойни Изкуства „Петромакс” Емануела Ангелова спечели единствения медал за България от Европейското първенство по карате за юноши, девойки и младежи във Франция. Емануела стигна до финал на дисциплина кумите в категория до 60кг. при девойките до 21 години.

По пътя до там тя спечели 4 убедителни победи с атрактивна игра над съпернички от: Черна Гора, Словакия, Харватия и Унгария. На финала Ангелова се изправи срещу испанката Ферер Гарсия, от която загуби с 6:3, като през цялото време резултатът бе равен, но бе обърнат с техника за три точки в последния момент.

С вицешампионската си титла от Евро’2009 Емануела продължи традицията на плевенската карате школа „Петромакс”, като се нареди до съотборниците си медалисти от предишни първенства Цветомир Димитров, Борислава Ганева, Мария Димитрова и Гергана Витанова. В Евро’2009 в Париж взеха участие 44 държави с над 700 състезатели.

Българската Национална Федерация Карате беше представена от 20 каратеки, преминали през селекциониране, специална подготовка и тренировъчни лагери.