Юри Галев плю на етичния кодекс - преби съдия
Юри Галев плю на етичния кодекс - преби съдия / netinfo
Президентът на Рилски спортист Юри Галев преби съдията на мача на юношите старша възраст, родени през 1991 година, на самоковския тим срещу ЦСКА само часове, след като бе приет етичен кодекс в българския футбол.

Разправията на футболния бос с арбитъра възниква след спорна ситуация в 89-ата минута на двубоя, когато резултатът е 1:0 в полза на гостите от София.

След шут на футболист на домакините, защитникът на ЦСКА Мартин Дечев избива с гърди от голлинията, но според президента на Рилецо, бранителят на гостите е играл с ръка и претендира за дузпа.

Юри Галев си събува джапанките, нахлува на терена и удря глава на главния рефер. В този момент делегатът на мача се притичва на помощ на съдията и също бива ударен с глава от Галев.

След това се намесват и страничните рефери, като мачът е прекратен за няколко минути. В крайна сметка двубоят е подновен и отборът на ЦСКА побеждава с 1:0, като на връщане от Самоков към София е ескортиран от две полицейски патрулки.

Информацията бе потвърден за ГОНГ лично от шефа на детско-юношеската школа на ЦСКА Спас Джевизов.