Мирослав Илиев стана шампион на България по всестранна езда
Мирослав Илиев стана шампион на България по всестранна езда / netinfo

Шампион на България по всестранна езда- “Една звезда” за мъже стана Мирослав Илиев. Жокеят на “Калоян- 92” с кобила Ласкала спечели тридневната надпревара в Русе. Велбикотърновецът бе трети след обездката, но на крос и конкур ипик /прескачане на препятствия с височина до 115 сантиметра / не само стопи разликата от първия, но и успя да си осигури аванс от две точки, който му донесе златния медал и купата. Общо 40 коня участваха при мъжете- “Една звезда”, съобщи старши треньорът на “Калоян- 92” Михаил Костов.

При юношите до 18 години Даниел Атмаджов с Абдула е трети. Съотборникът му Антон Петров също влезе в десятката.
“Целта пред нас е да си върнем водещото място в българския конен спорт и смятам, че постепенно успяваме да я постигнем. С всяко следващо състезание нашите ездачи подобряват позициите си в класирането. В Русе борбата бе оспорвана, участваха 80 коня. Ние се представихме с пет коня и трима жокей”, коментира Михаил Костов.
Следващата седмица ездачите на “Калоян- 92” заминават за Войводино, където ще се проведе шампионатът по конкур ипик.