Волейболистите на Марек отстъпиха пред шампиона Добруджа
Волейболистите на Марек отстъпиха пред шампиона Добруджа / Дарик- Кюстендил,архив

Дупнишкият "Марек Юнион Ивкони" започна със загуба 2017 г., при подновяването на първенството в Суперлигата. Загуба, от шампиона "Добруджа 07"- Добрич с 3:0 гейма (25:22, 25:20, 25:10), в зала „Добротица".
Интрига имаше само в първата част, в която двата отбора се гонеха в резултата, но в крайна сметка домакините бяха по-стабилни в най- важните моменти. След това те поеха инициативата, а гостите от Дупница не успяха да спрат устрема им до края на срещата, информира сайта bgvolleyball.com.
За Добруджа 07 по 11 точки забиха Жулиен Георгиев (1 ас, 71% ефективност в атака) и Алекс Грозданов (2 аса, 5 блока, 67% ефективност в атака), а Мартин Мечкаров добави 10 точки (1 ас, 31% позитивно посрещане, 60% ефективност в атака). За Марек Юнион-Ивкони Окелло Дауди се отчете с 16 точки (1 ас, 1 блок, 42% ефективност в атака). Официален дебют за тима от Дупница направи и посрещачът Кристофър Мукунзи. Той се появи в третия гейм, но не успя да запише точка в актива си.
След победата Добруджа 07 заема трета позиция във временното класиране с 9 победи, 3 загуби и 27 точки, а Марек Юнион-Ивкони е на шесто място с 6 победи, 6 загуби и 16 точки.
В следващия кръг на 20 януари (петък) Марек Юнион-Ивкони приема Тетевен Волей в Дупница, а Добруджа 07 гостува на Пирин в Разлог.