Русенските баскетболисти завършиха със загуба годината
Русенските баскетболисти завършиха със загуба годината / netinfo

Дунав-Русе-2016 загуби последната си среща за тази година. Гостите от Варна Черно море Тича-2 се наложиха с 96 : 85 в срещата играна тази вечер в зала Дунав. Русенци поведоха в първата четвърт, но последва отпускане и гостите успяха да натрупат аванс от 16 точки в третата и четвъртата част.

В последната четвърт домакините подобриха играта си, но така и не успяха да обърнат мача. Голямо влияние оказа и стрелабата от зоната за три точки, където гостите успяха да вкарат 9 тройки, а домакините едва 4.

Най-резултатен за нашия отбор отново бе Николай Титков с 29 т. Минков и Георгиев се отчетоха с по 17 т

Така момчетата на старши треньора Руслан Русев не успяха да се качат една позиция нагоре в класирането и да здминат конкурентите си Делфин, които почиваха в този кръг. Дунав е на пето място във временото класиране в Източната баскетболна дивизия с 12 т.