Мария Десислава Плачкова и Анна Костадинова от КК Мак Доналд са шампиони на България / netinfo

Каратеките от КК "Мак Доналд" спечелиха 2 златни, 2 сребърни и 2 бронзови медала от Националното първенство по карате за 14-21 годишни. В него взеха участие 105 състезатели от 23 клуба.
При 14-15 годишните, Анна Костадинова стана национален шампион в дисциплината кумите, в кат. +54 кг, а в дисциплината ката завоюва бронзов медал. Благовест Кирилов в същата възрастова група зае трето място в дисциплина кумите, кат. до 63 кг.
Мария Десислава Плачкова стана шампион на България в дисциплина кумите, кат. +68 кг., при жените до 21 г., а Изабел Ризова е сребърен медалист и в двете индивидуални дисциплини - ката и кумите. На двете състезателки им предстои подготовка за Европейското първенство през февруари в София, съобщи треньорът Диляна Владимирова.