Mладите надежди на Дунав-Русе-2016 прегазиха Академик Варна
Mладите надежди на Дунав-Русе-2016 прегазиха Академик Варна / netinfo

Дунав Русе 2016 се наложи убедително като домакин с 103 : 74 над  Академик Варна в мач от шестия кръг на Източна А баскетболна група, който се игра тази вече в зала „Дунав“. Това е втора победа за младия отбор на Русе.

Варненци започнаха по-силно мача и успяха да спечелят първата четвъртина с 22 : 25 т.  Русенци излезнаха много мотивирани за втората четвъртина и успяха да натрупат аванс от 16 т. (34 : 15). Дунав успя да вземе след добра игра и останалите две четвъртини с 21 : 19 и 26 : 15 .

Юношеският национал Николай Титков бе най-резултатен за победата с 27 точки, 9 борби и 6 асистенции. Денис Титов се включи със 17 точки и 8 борби, а 13 точки отбеляза  Диан Георгиев.

Следващият противник на русенци е силния отбор от "Икономически университет Варна" тази неделя, във Варна.