Лудогорец отвя Берое и е №1 в класирането
Лудогорец отвя Берое и е №1 в класирането / Радка Минчева, архив

Шампионите от Лудогорец се справиха без проблеми с Берое в отложения двубой от първия кръг на Първа професионална лига. Лудогорец победи като гост в Стара Загора с 2:0 с попадения на Кешеру и Марселиньо през първото полувреме.

Това бе девета поредна победа за разградчани, които вече 11 мача нямат загуба в шампионата. Берое пък продължава с неубедителните игри и има само една победа във вече осем мача.

Лудогорец нанесе първия си удар още в 10-ата минута, когато Клаудиу Кешеру откри резултата за шампионите. Кешеру получи чудесно извеждащо подаване от Натанаел от около 60 метра и реализира за 1:0, след като Макенджиев закъсня с реакцията си. Това бе негов 10-и гол за сезона в Първа лига и общо 15-и във всички турнири.

Малко преди това Марселиньо можеше също да се разпише, тъй като засече опасно с глава центринане от Вандерсон, но стреля над вратата.

Берое надигна глава в 17-ата минтуа, но изстрел на Веселин Пенев мина над гредата на вратата, пазена от Владо Стоянов. Радослав Кирилов внесе напрежение в наказателното поле на Лудогорец в 24-ата минута, пусна към Охене, но защитата на гостите се справи.

Разградчани увеличиха аванса си в следващия момент, тъй като в тази 24-та минута Марселиньо направи резултата 2:0 за шампионите. Със страхотен удар извън наказателното поле, Марселиньо остави безпомощен вратаря на Берое Макенджиев и реализира шестия си гол за Лудогорец този сезон.

Берое стигна до добра възможност за гол в 33-ата минута, когато Жуниор Мапуку излезе сам срещу Владо Стоянов, но вратарят надделя в единоборството и овладя топката.

През второто полувреме темпото на игра падна значително. Лудогорец владееше инициативата, а Берое не успя да осъществи сериозна голова опасност. В 48-ата минута Клаудиу Кешеру вкара топката във вратата на домакините, но е отсъдена засада и попадението не бе зачетено.

Старозагорци имаха шанс за нещо по-опасно, ако се бяха възползвали по-добре от грешка на Козмин Моци в 57-ата минута, но не сполучиха.

Карлос Охене отправи първия точен удар в очертанията на вратата на Лудогорец чак в 82-ата минута на двубоя, а Владислав Стоянов отрази изстрела.

В 90-ата минута Том предотврати трето попадение във вратата на Берое, а до края домакините не успяха да затруднят повече защитата на разградчани и вратаря Стоянов и Лудогорец заслужено триумфира с 2:0.

След последния съдийски сигнал на Георги Кабаков нервите надделяха при Александър Колев и той получи жълт картон за разправия с Натанаел.

След този мач Лудогорец вече е едноличен лидер в класирането на Първа професионална лига, а в събота двата тима отново ще се изправят един срещу друг, този път в двубой от 14-ия кръг на първенството.

Стартови състави:

Берое: Благой Макенджиев, Георги Динков, Веселин Пенев, Венцислав Василев, Илия Миланов, Иво Иванов, Том, Карлос Охене, Атанас Зехиров, Радослав Кирилов, Жуниор Мапуку

Лудогорец: Владислав Стоянов, Хосе Луис Паломино, Козмин Моци, Светослав Дяков, Абел Анисе, Вандерсон, Сисиньо, Натанаел, Джонатан Кафу, Марселиньо, Клаудиу Кешеру