„Черно море Тича“ с пета загуба в НБЛ
„Черно море Тича“ с пета загуба в НБЛ / bgbasket.com

Баскетболистите на „Черно море Тича“  инкасираха пета поредна загуба в НБЛ. Момчетата на Спас Натов загубиха гостуването си на „Балкан“ със 73-85. Това бе първа победа за домакините в първенството, с която те изпревариха във временното класиране варненци. В първите две четвъртини ботевградчани доминираха с 26-14 и 25-13, за да се оттеглят на почивка с 24 точки аванс. Тази разлика се оказа прекалено голяма и въпреки че взеха другите две четвъртини с 19-15 и 27-19, варненци трябваше да си тръгнат победени от  „Арена Ботевград“.

„Балкан“: Хот 11, Кочев 3, Секулович 26 и 14 борби, Ст. Маринов 5 , Ивков 11 (Каменов, Христов 6, Вос 12, Н. Маринов 9)

Стрелба от 3-ите точки: 10/24

Общо борби: 31

„Черно море Тича“ : Цонков 9, Куртев 9, Карамфилов 2, Мъркович 13, Ал. Янев 15 (Диков 12, Нацкин, Джурич 12, Христов, Янков 1)