Добруджа 07 с чиста победа над Тетевен
Добруджа 07 с чиста победа над Тетевен / netinfo

Тимът на Добруджа 07 записа чиста победа с 3:0 гейма /25:22, 25:23, 27:25/ като домакин над гостуващия Тетевен Волей в петия кръг на Суперлигата. Въпреки категоричния резултат обаче добричките волейболисти допуснаха слабости и спадове в играта си.

Домакините започнаха леко разконцентрирани и се наложи да догонват съперниците си през целия първи гейм, като на моменти изоставаха с по 4-5 точки, пише bgvolleyball.com. Те обаче успяха да се стегнат и в края на частта обърнаха резултата в своя полза и поведоха с 1:0.

Във втория гейм всичко се повтори, след като Тетевен се откъсна с 8:3, но веднага след първото техническо прекъсване добричлии изравниха резултата, а след това и поведоха с 11:9, като не изпуснаха лидерската си позиция до края на тази част.

В третата домакините започнаха доста по-концентрирано и водеха уверено през цялото време, но след 21:17 допуснаха изравняване 23:23 и 25:25. След 2 последователни точки накрая обаче Добруджа 07 се поздрави с успеха.

Добричлии заемат четвърто място в таблицата с 4 победи от 5 мача и актив от 11 точки. Води Пирин, пред ЦСКА и Монтана. В шестия кръг на Суперлигата Добруджа 07 ще е гост на Нефтохимик. Мачът е на 21 ноември от 18.30 часа.