Добруджа 07 загуби с 0:3 в изключително равностоен двубой в Грьонинген
Добруджа 07 загуби с 0:3 в изключително равностоен двубой в Грьонинген / bgvolleyball

Волейболистите на Добруджа 07 загубиха при гостуването си в Грьонинген /Хол/ от местния Абиант Ликъргъс с 0:3 гейма. Мачът от първия кръг на Шампионската лига се игра пред повече от 4000 холандски фенове и бе оспорван и равностоен въпреки категоричния резултат. За това говори фактът, че и трите гейма бяха загубени от добричлии с разлика само от две точки - 26:24, 25:23 и 25:23.

Първите два гейма протекоха почти по един и същи начин – Добруджа 07 започваше плахо, като постепенно се стабилизираше и в края на гейма настигаше противника. Индивидуални грешки и липсата на шанс обаче препънаха добричлии. В третия гейм Добруджа 07 показа класа и поведе с технична игра и разнообразни атаки. При резултат за Добруджа 22:18 обаче нашите загубиха 6 поредни точки след начални удари на Мат Уест, а с това и срещата.

Най-резултатен за Добруджа 07 отново бе Жулиен Георгиев, който в този двубой отбеляза 15 точки.

Има какво да се желае от съдийството в този мач, а холандската телевизия предпочете да не дава повторения на спорни моменти, които може би ощетиха българите.

Мачът-реванш е на 8 ноември в Двореца на спорта във Варна.