Ако за някого обстановката в училище не е най-приятната, то има ученици, които се грижат школото им да стане като от картина. Дори стигат по-далеч и превръщат училището си в картина.
Такъв е случаят и с десетокласничката Такухи Кехеян, която рисува коридорите и стаите на шуменското училище „Панайот Волов".
Стенописите започнали още миналата година, когато възпитаници на школото се хванали да украсят единия от коридорите. Те нарисували тела, които се веселят.
В началото на тази учебна година момичето започва да преобразява кабинета по история. За сюжет на картината си избира сцената, в която Хан Кубрат показва силата на единството на своите синове. Тук вече се наложило сама да се качи на стълба. С едната си ръка тя се държала за стълбата, а с другата рисувала. Така открила, че може да рисува и с двете си ръце.
Тя рисувала по 8 часа на ден, но за да завърши картината се наложило да работи и по време на часовете. Така слушах един и същи урок два пъти и смятам, че съм по-добре подготвена от другите, шегува се Такухи.
Учителите са доволни от рисунки, а съучениците на Такухи харесват промяната, споделя младата художничка.
Тя е запланувала разкрасяването на още три места в училището. В кабинета по Немски език трябва да се появи Атлас, държащ земното кълбо, а кабинета по Физика пък заслужено ще получи част от вселената върху стената си. Спортисти ще „застанат" в коридора, водещ към салона за физкултура в СУ „Панайот Волов".
Стенописите обаче далеч не са всички проекти, с които се занимава Такухи Кехеян. В момента тя подготвя корица за книга на своя приятелка. Изданието се очаква да излезе съвсем скоро.
Приятели ме молят за рисунки и дори сега имам поръчка за Мопс, казва момичето.
Такухи се интересува от японска култура, език, почитателка е и на азиатските анимации.
Всичко това се допълва от свирене на китара. Освен това тя е и спортист, но се наложило да се откаже от кик бокса заради контузия.
След завършване на училище тя иска да следва или архитектура, или изобразително изкуство.