Лудогорец разпиля Монтана, четвъртфиналист е за Купата на България
Лудогорец разпиля Монтана, четвъртфиналист е за Купата на България / Радка Минчева, архив

„Гостът“ в този мач Лудогорец с лекота преодоля Монтана с 4:0 и се класира четвъртфиналите за Купата на България.

Както е известно, по взаимна договорка срещата се изигра на „Лудогорец Арена“ в Разград, въпреки че условно домакин бе Монтана.

След ранния натиск на Лудогорец се стигна и до гол. От корнер топката попадна у Кешеру, чийто първи удар не бе сполучлив, но при втория откри резултата – 0:1 в 9-ата минута.

Съвсем логично се стигна и до втори гол във вратата на Монтана. Натанаел стреля по диагонал и намери долния ляв ъгъл за 0:2 в 32-ата минута.

Фернандо да Силва и Натанаел сътвориха спорен момент в 35-ата минута, който съдията Георги Давидов неправилно отсъди в полза на шампионите. Имаше съприкосновение между двамата, като повторенията показаха, че има контакт между краката на двамата в пеналта на лудогорци.

Сътношението на силите на терена не се промени и след почивката. Лудогорци имаха непрестанно териториален и игрови превес, а Монтана разчиташе на редки контри.

В 72-ата минута като по чудо не стана 3:0 за Лудогорец, но гредата спаси вратата на Монтана след удар отблизо на Кишада.

В 77-ата обаче чудесна атака отдясно на шампионите вече доведе до третия гол. Вкара го Клаудиу Кешеру, негов втори в мача.

Мисиджан оформи крайното 0:4 след асистенция на Кешеру.

МОНТАНА – ЛУДОГОРЕЦ 0:4

0:1 Клаудиу Кешеру 9, 0:2 Натанаел 32, 0:3 Клаудиу Кешеру 77, 0:4 Върджил Мисиджан 90

МОНТАНА: Ивайло Василев, Христос Контохристос, Юлиян Чапаев, Диарасуба Бамба, Марио Благоев, Костадин Дяков, Иван Иванов /55-Стивън Петков/, Петър Атанасов, Николай Чипев, Фернандо да Силва /80-Борислав Дамянов/, Атанас Илиев /Резерви: Христо Иванов, Антон Полюткин, Борислав Дамянов, Александър Веселинов, Стивън Петков, Сергей Георгиев, Даниел Генов/ Старши треньор – Атанас Джамбазки

ЛУДОГОРЕЦ: Милан Борян, Лукас Саша, Игор Пластун, Георги Терзиев, Натанаел, Густаво Кампаняро, Светослав Дяков, Джоди Лукоки, Жуниор Кишада, Върджил Мисиджан, Клаудиу Кешеру /Резерви: Владислав Стоянов, Преслав Петров, Хосе Луис Паломино, Вандерсон, Джонатан Кафу, Абел Анисе, Славчо Шоколаров/ Старши треньор – Георги Дерменджиев