Арсенал разгроми Лудогорец с 6:0
Арсенал разгроми Лудогорец с 6:0 / БГНЕС

Лудогорец претърпя най-тежката си загуба в европейските си участия, като отстъпи при гостуването си на Арсенал с 0:6.

Българският шампион игра нелошо през първото полувреме, но след почивката вдигна бялото знаме и затова допусна цели шест попадения.

Това е най-тежката загуба за Лудогорец изобщо в новата история на клуба, както и най-тежката загуба за български отбор в Шампионската лига.

За първи път след неприятните мачове с Милсами, разградчани не успяват да отбележат попадение в европейските си двубои.

На "Емиратс стейдиъм" в Лондон, през първите 45 минути, Лудогорец имаше доста възможности, но Арсенал бе излязъл готов за битка и решен да вземе убедително победата.
Попадения на Алексис Санчес, Тио Уолкът, Алекс Окслейд-Чембърлейн, и Месут Йозил на три пъти донесоха успеха и трите точки на "топчиите".

Арсенал продължава да е лидер в група А, със 7 точки, колкото има и Пари Сен Жермен. Лудогорец и Базел остават с по точка в актива си.

На 1 ноември Лудогорец приема Арсенал, а Базел е домакин на ПСЖ.