Янтра Габрово направи равен с Трявна - 2:2, резултати и класиране
Янтра Габрово направи равен с Трявна - 2:2, резултати и класиране / sport-gabrovo.com

По една точка си поделиха отборите на „Янтра Габрово" и „Трявна" в двубоя от 10-я кръг на първенството в Трета лига - Северозапад, пише sport-gabrovo.com. Срещата, играна под проливен дъжд на стадион „Христо Ботев", завърши при резултат 2:2. Габровският тим на два пъти повежда в резултата с попадения на голмайстора Пламен Кожухаров, но и двата пъти воденият от Димитър Тодоров тим успя да отвърне на удара.

Първото попадение в срещата падна в 10-та минута след перфектно изпълнен пряксвободен удар от Кожухаров, който изпрати топката в левия ъгъл на вратата и не остави шансове на вратаря Мирослав Киров. Трявна изравни в 26-та минута, след разбъркване пред вратата „Янтра", при което най-съобразителен се оказа централният бранител Борислав Гецов. В 33-та минута габровският тим отново излезе напред. Иво Георгиев открадна топката в центъра на терена и изведе Кожухаров в наказателното поле, който се справи с двама бранители в „оранжево" и за втори път матира Киров - 2:1. При този резултат приключи първата част.

Веднага след подновяването на играта другият централен бранител на гостите, Иван Велев, уцели страничната греда, а в 48-а Мирослав Косев пропиля добра възможност за „Янтра". Съставът на „Трявна" продължи да търси попадението и в 80-а минута напречната греда помогна на 47 годишния Стойчо Ганчев, след удар на Васил Андреев от границата на наказателното поле. В крайна сметка натискът на гостите даде резултат и в 84-а минута Васил Андреев се възползва от недобра намеса на Ганчев, след шут на Гецов, и направи добавка от близо за 2:2. „Янтра" все пак имаше възможност за последен удар в 87-та минута, но Киров попречи на Пламен Кожухаров да оформи хеттрик в срещата, а влезлият малко преди това Георги Павлов пропусна шанса да дебютира с гол и стреля в страни от опразнената врата на гостите.

Освен Георги Павлов, първи мач с екипа на „Янтра Габрово" за сезона изиграха братът на Пламен Кожухаров - Християн и Кристиян Иванов - Гигса. Първите двама започнаха в стартовия състав, а Християн остана на терена до края на срещата. Иванов беше заменен в 67-а минута от Станислав Биртанов, а Павлов се появи в игра секунди преди втория гол на „Трявна".

С актив от 8 точки „Янтра Габрово" остава на 12 позиция във временното класиране. В следващия кръг отборът ще гостува на 13-я „Ком" в Берковица.