„Дунав“ изпусна „Монтана“
„Дунав“ изпусна „Монтана“ / netinfo

„Дунав“ изпусна „Монтана“ в мач от десетия кръг на Първа лига. Двубоят в неделната вечер завърши 1:1 под проливен дъжд на стадион „Лудогорец Арена“ в Разград.

Домакините владееха повече топката в началото, но трудно откриваха свободни пространства в сгъстената отбрана на противника. Игровите действия бяха предимно в половината на „Монтана“, но завършващото подаване или удар убягваше на русенския тим.

За сметка на това тимът от северозападния град се възползва още от първото си по-сериозно влизане в противниковата половина. Центриране от пряк свободен удар отдясно намери непокрития на далечната греда Иван Михов, който прати топката в горния десен ъгъл на пазената от Мартин Луков врата за 0:1 в 9-ата минута.

До края на първата част опитите на „драконите“ да променят резултата не сполучиха, въпреки ранната смяна и включването на Васил Шопов на мястото на Ивайло Раденцов, и на почивката те се прибраха с гол пасив.

След подновяването на играта дунавци заиграха по-агресивно и притиснаха максимално съперника, който започна все повече да греши. Така в рамките  на около минута между 56-ата и 57-ата Раиф Мурадов си изкара два жълти картона и напусна играта преждевременно.

Антон Огнянов, Юлиан Ненов, Мирослав Будинов, Петър Патев и Диян Димов се отчетоха с няколко прокуска. Вратарят Христо Иванов и на два пъти гредите обаче попречиха на топката да влезе във вратата на „Монтана“.

Все пак Васил Шопов успя да изравни в 81-ата минута след поредната дунавска атака.

До края обаче резултатът остана непроменен въпреки новите пропуски на Николай Колев и Будинов, като топката още веднъж срещна и гредата. Така дунавци са вече с актив от 18 точки след 10 изиграни срещи.

В следващия кръг на Първа лига русенският тим гостува на „Локомотив“ Пловдив на 21 октомври, петък, от 17:30 ч.

„Дунав“ Русе: Мартин Луков, Искандар Джалилов, Михаил Милчев, Петър Патев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов (41 мин. Васил Шопов), Юлиан Ненов, Антон Огнянов (84 мин. - Николай Колев), Самир Аясс (65 мин. - Бранимир Костадинов), Мирослав Будинов.

„Монтана“: Христо Иванов, Гийерме Да Соуса - Шоко, Иван Михов, Раиф Мурадов, Тихомир Трифонов, Антон Полюткин (86 мин. - Атанас Илиев), Юлиян Чапаев, Сергей Георгиев, Андреас Васев, Георги Коруджиев (68 мин. - Фернандо Дос Сантос), Маркос Жуниор (74 мин. - Петър Атанасов).