„Гранд Про” вкара 5 но допусна 6 от  „Гьотеборг”
„Гранд Про” вкара 5 но допусна 6 от „Гьотеборг” / Добри Атанасов

„Гранд Про” загуби с 5-6 от „Гьотеборг”, а с това и шансове да се класира за елитния кръг в УЕФА Футзал Къп. „Гранд Про” влязоха далеч по-здраво от вчера в мача. Варненци започнаха в състав: Исмет Хаджиев, Георги Карагеоргиев, Марко Костич, Александър Степич, Ненад Ранчич. Момчетата на Димитър Пантев владееха по-дълго топката от „Гьотеборг” и головете не закъснахя. В 7-ата минута Георги Карагееоргиев с удар отдалеч по диагонала успря да промуши топката зад Сьолдберг. Само минута по-късно със силен шут отново той покачи на 2-0. Марко Костич вкара за 3-0 2 минути преди края на полувремето, но в последните секунди след корнер Хайдар намали. Много силни изяви имаше на вратата на българския тим Исмет Хаджиев, а Степич направи 3 асистенции.

„Гьотеборг” започнаха по-агресивно втората част, но Исмет Хаджиев отново бе сигурен, а и Матиас Етиус на два пъти пропусна да материализира много изгодна ситуация. В тези минути шведите наложиха много бързо темпо и показаха завидна физическа издръжливост. И когато вторият гол във вратата на Хаджиев се печеше, той падна в тази на Сьолдберг. Негов автор бе Веселин Геренски, а асистент отново Степич. „Гьотеборг”  успяха да вкарат втори гол. С гърди раелизира Кристофер Мелин след пас на Етеус, а 9 минути преди края отново той направи 3-4. Не закъсня и изравнителният гол на Дан Мьонел за 4-4 след фронтален изстрел.  Страхотен пас на Веселин Геренски  бе оползотворен от Марко  Костич за 5-4.  Матиас Етеус се възползва от грешка при изнасянето на топката пред вратата на Хаджиев и изравни за 5-5. Пантев реагира с тайм аут, а 3 минути преди края вкара допълнителен полеви играч за сметка на вратаря. Но тизи път това не даде очаквания резултат. Матиас Етеус сложи точка на спора с победен 6-и гол  за „Гьотеборг”.