58-годишният Ненчо Димитров е новият директор на общинското предприятие „Ученическо столово хранене и почивно дело“. Той бе представен днес пред медиите от двамата заместник-кметове на Разград Галина Георгиева и Ердинч Хасанов.
Георгиева уточни, че Димитров е спечелил конкурс за поста, в петък е било последното заседание на комисията, а в понеделник победителят е встъпил в длъжност. Имало е само още един кандидат, който обаче нямал изискваното за тази длъжност образование и не бил допуснат до втория етап от конкурса – защита на концепция и събеседване.
Димитров разказа, че е икономист по образование, има 17-18-годишен опит в организационната, административна и управленска дейност. Той е бил 15 години заместник директор и секретар в Регионален център по здравеопазване – Разград, а в последните години – главен секретар в Регионалната здравна инспекция. Преди това Димитров е работил в общинската фирма „Търговия“ като стоковед и ревизор на обекти от общественото хранене. Счита, че сферата не му е непозната, но все още има нужда да навлезе в детайли, за да коментира организацията и структурата на предприятието и да реализира идеите си за подобряване на дейността му. Димитров бе категоричен, че храненето на децата е основен проблем, който община Разград трябва да изпълни като социална дейност и негов основен приоритет като директор на „Столово хранене“ ще е на децата, които са бъдещето на Разград, да се осигурява балансирано, разнообразно и здравословно хранене.