Злато и сребро за националите на КК Дарис от Белград Трофи
Злато и сребро за националите на КК Дарис от Белград Трофи / netinfo

Борислав Иванов спечели сребърен медал при мъжете, а Симеон Стойчев- златен при младежи до 20 г. на Международния турнир по карате "Белград -Трофи", Сърбия. Старши треньорът на КК "Дарис"- Кюстендил, Борислав Иванов е националния състезател при мъже до 67кг. След три срещи, победи над каратеки на Сърбия и Хърватска и загуба от състезател на Украйна на финала, Иванов се класира втори. Симеон Стойчев участва при младежи18/ 20г.- 67кг. Той надигра всичките си съперници и след три победи завоюва златния медал.
"Това ми беше последната проверка преди Световното първенство за мъже, по Олимпийско карате, което е от 25- 30 октомври в Линц, Австрия. Предстои ни лагер с националния отбор в Сърбия от 17- 22.10 и после заминаваме за Световното", каза за Дарик Борислав Иванов.

netinfo

Преди това, играещият треньор ще води състезателите си от КК "Дарис" на турнира за Купа България, за всички възрасти в Габрово, на 15 и 16 октомври.