Футбол: С 2:1, отборът на Спартак победи Локомотив - Горна Оряховица
Футбол: С 2:1, отборът на Спартак победи Локомотив - Горна Оряховица / dariknews.archive

Спартак (Плевен) победи Локомотив (Горна Оряховица) в контролата тази събота. Плевенчани се наложиха с 2:1 в контрола, която се игра в Плевен.

Началото беше за „железничарите", които до 6-та минута на два пъти пропуснаха да открият резултата. Това стана в 18-та минута, когато Любомир Генчев завърши самостоятелен пробив през центъра с неспасяем удар.

След попадението, домакините се активизираха и в 40-ата минута изравниха с удар на Рангел Абушев. През втората част, гостите от "Спартак" - Плевен имаха превес, но рядко стигаха до голови ситуации.

В 71-ата минута Кристиян Димитров овладя топката на границата на наказателното поле и категоричен шут донесе победата на своите.