„Дунав“ отстъпи на „Левски“ в София
„Дунав“ отстъпи на „Левски“ в София / netinfo

„Дунав“ загуби с 0:2 от „Левски“ София в мач от деветия кръг на Първа лига. Двубоят се игра в неделната вечер на стадион „Георги Аспарухов“ в столицата.

Въпреки това русенският отбор отново бе подкрепен от част от най-верните си фенове.

Домакините владееха повече топката в началото на срещата. Все пак „драконите“ се поокопитиха и успяха да затруднят на няколко пъти вратаря Боян Йоргачевич и отбраната пред него. Сред най-активните бе Антон Огнянов, но ударите му бяха неутрализирани.

За сметка на това в 22-ата минута при атака на „Левски“ рикошет прати топката у непокрития Георги Костадинов, който не пропусна отблизо и откри резултата с първия точен удар за домакините в мача.

До края на първата част опитите на двата отбора да променят резултата не бяха успешни. Така таблото продължи да показва 1:0 за домакините.

Дунавци организираха първите атаки след подновяването на играта. Вместо да отбележат гол обаче получиха. Костадинов бе най-съобразителен при центриране отляво на Аниете и  прати с глава топката в мрежата зад Луков за 2:0 за домакините.

След това отново столичният тим пое инициативата, но не липсваха и опасни русенски контри. При една такава ситуация Мирослав Будинов бе изведен сам срещу Йоргачевич след двойно подаване с Антон Огнянов в 70-ата минута, но стражът успя да парира неговия удар.

До края резултатът остана непроменен. Така дунавци останаха със 17 точки, след като регистрира втора загуба в елита след 9 изиграни срещи.

В десетия кръг на Първа лига русенският тим „посреща“ Монтана“ на „Лудогорец Арена“ в Разград на 16 октомври, неделя, от 20:00 ч.

„Дунав“ Русе: Мартин Луков, Искандар Джалилов, Михаил Милчев, Петър Патев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов (82 мин. - Спас Георгиев), Юлиан Ненов (57 мин. - Бранимир Костадинов), Антон Огнянов, Васил Шопов (65 мин. - Николай Колев), Мирослав Будинов.

„Левски“ София: Боян Йоргачевич, Димитър Пиргов, Александър Др. Александров, Франсис Нар, Джереми Де Нойер (90 мин. - Симон Сандберг), Божидар Крев (53 мин. - Мехди Бурабия), Веселин Минев, Роман Прохазка, Бабатунде Адениджи, Антонио Аниете (77 мин. - Хеан Деса), Георги Костадинов.