„Етър” изпусна „Локо” (Сф), но опази върха
„Етър” изпусна „Локо” (Сф), но опази върха / netinfo

„Етър” пропусна да бие като гост „Локомотив” (Сф) и продължи серията си от 24 мача без загуба, но с 0:0 в кв. „Надежда”. Точката позволи на „виолетовите” да опазят първото място в класирането, следвани от ЦСКА-София 2. Мачът бе равностоен, но чистите голови положения за „Етър” бяха далеч повече и могат само да съжаляват за пропуските си.

Единствената промяна в сравнение с предишните мачове от първенството в основния състав бе Цанков на вратата вместо лекуващия вирусно заболяване Акалски. В 11-ата минута бе първа възможност за "Етър" - Стефан Неделчев бе изведен на скорост срещу вратаря Любенов, но той излезе навреме и успя да изчисти топката.

За домакините само Владислав Мисяк от фаул стреля неточно над вратата. В 25-ата минута "Етър" изпуска чист гол. Петър Димитров центрира опасно отдясно и Неделчев се размина с топката пред самата врата. В самия край на полувремето пък Пепи Димитров бе изведен отдясно и потърси пас към Кямил, който е блокиран.

Втората част предложи двуостри атаки към двете врати и малко по-високо темпо. Опасен далечен удар на Виячки мина до самата греда в 53-ата минута, а в ответната атака Чавдар Ивайлов стреля изненадващо и вратарят на домакините Любенов едва успя да избие.

Най-чистата си възможност „болярите” изпуснаха в 60-ата минута - Джихат Кямил бе изведен от Цветков сам срещу вратаря и би в десния ъгъл, но стражът спаси удара, а добавката на Димитров отиде във воншната страна на мрежата. В 68-ата минута последва пореден пропуск на "Етър": Димитров стреля диагонално опасно, но топката мина до гредата.

В последния половин час домакините се поизмориха и етърци натиснаха здраво. „Локомотив” обаче имаше чиста възможност в 76-ата минута, когато Димитър Георгиев елиминира Симеон Иванов и от чиста позиция би над гредата. Удар на Николай Цветков бе спасен от Любенов, а в 83-ата минута Ивайлов изведе чудесно Иван Петков, но той се размина с топката пред вратата.

"Етър": Цанков, Минков, Николов, С. Иванов, Скерлев, Ст. Генчев, Ивайлов, Кямил (82 Карапетров), Неделчев (64 Тодоров), Цветков, П. Димитров (78 Петков).