ХК „Спартак” със загуба от „НСА”
ХК „Спартак” със загуба от „НСА” / netinfo

Хандбалистите на „Спартак” загубиха от „НСА” с 27:30 (14:14) в среща от втория кръг на държавното първенство в София. Според официалния сайт на клуба варненци са били прекършени от съдията минута и половина преди сирената, когато домакините са водели  с един гол.

„Тогава техен играч направи крачки, скочи и падна, без никой да го е докосвал. Реферът обаче изненадващо свири дузпа. Те поведоха с 2 гола и след като ние пропуснахме в ответната атака всичко свърши”, заяви треньорът на „Спартак” Пенко Златев.

Въпреки загубата, той изрази задоволство от продукцията на своите.

”Радващо е, че играхме по-добре от турнира в Бургас и от първия мач в „А” група. Срещата се разви гол за гол, като през по-голямата част водехме, на моменти и с 2-3 гола, но точно тогава поради липсата на опит избързвахме и правехме елементарни грешки. Това са грешки на растежа, но като те натиснат и съдиите...”, допълни Златев за клубния сайт.

Най-резултатен от „Спартак” отново беше Мартин Тодоров с 9 гола, а Георги Динев завърши с 8.

Другата събота момчетата на Златев приемат „Локомотив” (ГО) от 17 часа в залата на Първа езикова гимназия.

Междувременно в следващия кръг другият варненски тим  "Локо" Вн приема "Фрегата" на 1-и октомври в 16 часа.