Спартак вкара 3 за победа над Локомотив Рс
Спартак вкара 3 за победа над Локомотив Рс / Добри Атанасов

В нервен мач "Спартак" Вн се наложи с 3-1 над "Локомотив" Рс, с което записа първа домакинска победа в Трета Североизточна лига. Гостите от Русе останаха с човек по-малко още в 9-ата минута. След само 6 изтекли минути от началото на двубоя Пламен Иванов бе съборен в наказателното поле на гостите, но претенциите за дузпа на домакините не бяха уважени. Стигна се до разправия между играчи и на двата отбора, след което главният съдия показа червен картон за удар без топка на Живко Димитров. Гостите имаха претенции, че самият Димитров е бил ударен и след изгонването му. Той дори бе пратен до болницата заради хематом в областта на главата. В 24-ата минута след центриране от корнер на Кателиев Ивайло Русев откри резултата след удар с глава. Само 4 минути по-късно варненци стигнаха до втори гол, дело на Иван Добрев, който шутира извън наказателното поле. В самия край на полувремето Ивайло Русев направи 3 -0 след прехвърлящ удар от десния фланг. Въпреки че играха почти цял мач с човек по-малко, гостите и за миг не се затвориха, а при всяка възможност търсеха противниковата врата. Така в 79-ата минута резервата Станимир Петров реализира след разбъркване пред вратата на Недев, който при първия удар спаси, но при втория резултатът бе оформен: 3-1.

Съставът на "Спартак": Недев, Василев, Св. Иванов, Кал. Иванов, Асад, Михалев, Кателиев, Добрев,  Драганов, Русев, Пл.Иванов (Бабаджанов, М. Русев, Демиров, Янев)