Лудогорец си поигра с огъня и с “Морето“ (ВИДЕО)
Лудогорец си поигра с огъня и с “Морето“ (ВИДЕО) / LAP.bg

Лудогорец си поигра с огъня и с “Морето“, но накрая се и измъкна читав от ситуацията и спечели с 3:1 в Каварна.

В мача от шестия кръг варненци затрудниха сериозно шампионите, поведоха преди почивката, но през втората част Лудогорец вкара три гола и спечели.

Автогол на Паломино даде аванс на Черно море, а Марселиньо на два пъти и Вандерсон направиха втория пълен обрат за разградчани този сезон.

Така Лудогорец ще замине в добро настроение за Базел, където във вторник ще играе в първия си мач от Шампионската лига.

Двубоят между можеше да се забави, заради проблем с медицинските карти на играчите на Черно море. До последно те бяха проверявани от длъжностните лица.

Мачът започна с опит за налагане на стила на игра от шампионите – с повече владеене на топката и средата на терена.

Скоро обаче и Черно море показа зъбите си.

Сблъсък в наказателното поле на Лудогорец в 14-ата минута не даде достатъчно основания за рефера да се отсъди дузпа.

След нови три минути пак възникна спорна ситуация в наказателното поле на Лудогорец, този път падна Пламен Николов след контакт със защитник – Никола Попов посочи корнер.

В 23-ата минута дълго разбъркване пред вратата на Лудогорец не завърши резултатно, опасността премина.

Ново разбъркване в пеналта на Лудогорец възникна в 32-ата минута. Пак не стигна до нищо сериозно, но Черно море показа все повече настоятелност.

Лудогорец отвърна с удар на Марселиньо в аут и топка, която защитник на Черно море догони пред голлинията си след лек удар на Кафу.

Миришеше на гол, не беше ясно в коя врата. Стигна се обаче до автогол и аванс за Черно море. В 39-ата минута Хосе Луис Паломино отигра несръчно една центрирана топка, нямаше дори човек на гърба си, но с изявата си зарадва „моряците“ - 1:0 за Черно море.

В края на полувремето имаше контра и реконтра. Първо изстрел на Марселиньо бе спасен от плонж на Чанович, който изби в корнер.

После пък Черно море бе на ход, но Уго Секо не успя да поеме топката, иначе ставаше опасно.

Видяхме много динамично първо полувреме, в което „Морето“ показа агресия и хъс, а Лудогорец техника и бързина. Автогол наклони везните към варненци преди почивката.

Паломино за малко да съдейства и втори гол във вратата на Лудогорец. Удар отдалеч на Марек Кузма се отби от крака му, а след това срещна напречната греда на вратата на шампионите. Едва бе започнало второто полувреме...

Опитните шампиони обаче стигнаха до изравняване. В 57-ата минута те разиграха отлична комбинация, в чийто край Минев върна с глава към Вандерсон и той не сбърка – 1:1.

После бурното темпо поспадна, играта се понакъса. Силите на играчите вече не бяха така пресни като в началото на мача. А това се отрази повече на Черно море, който се нуждаеше от повече енергия, за да се справи с качеството на Лудогорец.

Съдията спира с флага си голова атака на Лудогорец - такава нямаше, но пък и топката бе избита от голлинията. Така или иначе няма гол за шампионите.

Силите все повече напускаха варненци, а Лудогорец натискаше. Стигна се логично и до трети гол за гостите, с което те завършиха пълния си обрат – 1:3.

Черно море и Лудогорец са с по 10 точки, колкото имат още ЦСКА и Верея – между третото и шестото място.

ЧЕРНО МОРЕ – ЛУДОГОРЕЦ 1:3

1:0 Хосе Луис Паломино-39 автогол, 1:1 Вандерсон-57, 1:2 Марселиньо 75, 1:3 Марселиньо 85

ЧЕРНО МОРЕ: Александър Чанович, Михаил Венков, Траян Траянов, Пламен Николов, Ондрей Сукуп, Александър Цветков, Тодор Паланков, Бакари /64-Ян Малик/, Георги Илиев /90-Илиан Илиев/, Уго Родригеш Секо, Марек Кузма /Резерви: Емил Михайлов Владислав Романов Иван Коконов Стефан Станчев Ян Малик Илиан Илиев-младши/ Старши треньор – Георги Иванов-Гонзо

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Йордан Минев, Хосе Луис Паломино, Натанаел, Светослав Дяков, Лукас Саша, Върджил Мисиджан, Марселиньо, Вандерсон, Джонатан Кафу /Резерви: Милан Борян, Игор Пластун, Витиня, Абел Анисе, Густаво Кампаняро, Джоди Лукоки, Жуниор Кишада/ Старши треньор – Георги Дерменджиев.