Приключи първият Ултра крос триатлон в историята на България
Приключи първият Ултра крос триатлон в историята на България / FitLife

На плаж „Перла" край Приморско приключи първият в историята на България Ултра крос триатлон. В дисциплините 3 километра плуване, 119 километра планинско колоездене и 18 километра бягане в пресечена местност се включиха 43 състезатели.

Победител при жените стана Христина Козарева-Лайкеб, с 9:07:21 сборно време. След нея се нареди Анелия Карагьозян с 10:14:30. Ася Мицева извоюва своето място на почетната стълбичка с 10:36:04, последвана от Альона Аскирина с време 12:07:21 и Мария Михнева с 12:23:35 часа.

При мъжете пръв е Емил Стойнев с общо време 7:11:13 часа. Втори е Йордан Нечев с разултат 8:11:52 секунди. След него финишира колегата му от клуб Green Way Камен Тончев с 8:21:52. Евгени Василев взе четвъртото място с време от 8:34:43 часа. Накрая застана Димитър Карабахчиев с време 9:12:52 часа.