„България да замрази изпълнението на Дъблинското споразумение, ако не получи от Европейския съюз помощ в жива сила и техника, с които да защитава границата“. Това е една от стъпките за защита на националните ни граници, които трябва да бъдат направени, и тя ясно трябва да бъде заявено на ръководителите на Европейския съюз. Това заяви лидерът на ВМРО и кандидат за президент Красимир Каракачанов. Той беше категоричен, че финансовото министерство трябва спешно да отпусне средства за довършване на оградата на Турската граница, където остават още 60 км. Каракачанов посети Русе, заедно с кандидата за вицепрезидент Явор Нотев, по покана на местните организации на Патриотичния фронт и Атака.
Дъблинското споразумение предвижда връщането на нелегални емигранти в първата страна, където са регистрирани. Според лидера на ВМРО В Австрия има около 4 000 души, които трябва да бъдат репатрирани в България, а в Германия са над 7000. Пред България има сериозни изпитания свързани с националната и сигурност, смятат от Патриотичния фронт и Атака. Искането на помощ от Европейския съюз и довършването на оградата на границата с Турция са само част от концепцията на патриотичните формации за справяне с тях, обясни Каракачанов.
Друга стъпка, която трябва да се предприеме според патриотите е да се регламентира дейността на доброволните отряди, които заедно с Гранична полиция да охраняват границата. Друго тяхно предложение е всички места за настаняване на бежанци в България да бъдат трансформирани в лагери от закрит тип. „Ако Европейският съюз дава пари ще има ток, одеяла и храна. Ако не дава-колкото можем“ заяви Каракачанов. „Ние сме първата официално обявна кандидатпрезидентска двойка и към момента нямаме опоненти, отбелязаха Красимир Каракачанов и Явор Нотев, които са издигнати съответно за президент и вицепрезидент от „Патриотичния фронт“ и „Атака“, като уточниха, че зад тях са „поне още 7-8 извънпарламентарни партии и сдружения“.„Каним кандидатпрезидентската двойка на ГЕРБ на дебат на тема - „Национална сигурност и външна политика“, защото това са основните правомощия на президентската институция, а не да си говорим кой какви чешмички е построил и какви ленти е отрязал. Ако имаме предвид сега действащия държавен глава - това може да е всичко, но не и пример за това как се защитават интересите на България. Това е може би най-слабият държавен глава в историята на България“, каза още Каракачанов.
Чуйте звуковия файл