Гришо изпусна почти спечелен мач и финала в Синсинати
Гришо изпусна почти спечелен мач и финала в Синсинати / Gulliver/Getty Images

Григор Димитров излезе срещу хърватина Марин Чилич в битка за място на финала на турнира в Синсинати. Там мястото си вече осигури двукратният олимпийски шампион Анди Мъри, който надви в другия полуфинал Милош Раонич с 6:3, 6:3.

Димитров загуби рано на Олимпийските игри в Рио именно от Чилич.

Тази седмица обаче Гришо показа значително подобрение на играта си, което го изведе до полуфиналната фаза на турнира в американския град Синсинати.

Gong.bg проследи развоя на мача Димитров – Чилич:

ПЪРВИ СЕТ - 6:4

Чилич взе лесно първия гейм в мача и поведе с 1:0.

При сервиса на Григор и 40:30 в негова полза обаче започна да вали дъжд, което принуди съдията да прекъсне мача засега. Чака се спирането на дъжда, за да бъде подновен.. Времето в Синсинати е лошо цяла вечер, но е възможно то да позволи връщането на двамата тенисисти на корта при подобряване на атмосферните условия.

Мачът бе подновен след около два часа и Григор успя да изравни резултата - 1:1.

Чилич взе своето подаване и отново поведе в първия сет - 2:1.

Григор също бе уверен при своя сервис и отново изравни - 2:2.

Чилич взе на нула поредния гейм и поведе с 3:2.

Продължава оспорваният полуфинал, ново изравняване, сега 3:3.

Пробив в полза на Григор и той повежда с 4:3 в първия сет!

Нов гейм в полза на Григор и 5:3.

Чилич намали резултата - 5:4 за Григор и шанс за българина да спечели първия сет при своя сервис.

Чудесно! Димитров спечели първия сет с 6:4.

ВТОРИ СЕТ - 3:6

Чилич започна с успех втория сет - 1:0.

Голяма битка, но Григор успя да вземе сервиса си и изравни - 1:1.

Чилич отново поведе с 2:1 във втория сет.

Гришо взе подаването си, след като губеше 0:30. Ново равенство във втория сет - 2:2.

Хърватинът настоява и печели своя сервис - 3:2 в негова полза.

Пробив в полза на Чилич и водачество от 4:2 за него.

Гейм на нула в полза на Чилич и той повежда с 5:2 във втория сет.

Григор остана в сета, печелейки гейма и намалявайки на 3:5.

Гейм за Чилич на нула и той изравнява резултата в сетовете -1:1 след 6:3 във втория.

ТРЕТИ СЕТ - 5:7

Григор открива сметката си в третия сет с успех при своя сервис - 1:0

Пробив в полза на Гришо и българската агитка на трибуните ликува - 2:0 в негова полза.

Димитров поведе, но Чилич се върна в гейма. Гришо се виждаше победител, когато хърватинът оспорва последната точка и топката се оказа на линията и трябваше отново да се бори за гейма. За съжаление след още няколко изравнявания Чилич направи рибрейк и намали на 1:2 за Гришо в третия сет.

Григор имаше възможност за нов пробив, но отвово хърватин се оказа по-корав и изравни - 2:2.

Григор реагирира подобаващо, спечели сервиса си на нула и предизвика скандирания от българската агитка по трибуните - 3:2.

Пробив в полза на Григор и 4:2 в негова полза. Гейм на нула в негова полза и нерви за хърватина.

Втори пробив и за Чилич, уви и 4:3 за Григор. Много оспорван гейм, с много изравнявания, който хърватинът успя да изтръгне. Григор пропусна много важен момент в мача.

Чилич стигна до равенство в сета - 4:4 и всичко започва отначало.

Димитров отново повежда - 5:4 в третия сет.

Григор се бори, но загуби гейма и 5:5.

Григор допусна пробив, за жалост - 5:6. Накрая на гейма нашият протестира, че е имало обаждане от публиката, което го е заблудило, но това не промени нещата.

Край за Гришо в този турнир - 5:7 и 1:2 сета, Чилич е на финал срещу Мъри.