Достойно представяне на атлетите на „Евър” на европейското
Достойно представяне на атлетите на „Евър” на европейското / netinfo

Достойно се представиха двамата състезатели на СКЛА „Евър” на завършилия първи Европейски шампионат по Лека атлетика за кадети в Грузия.

В надпреварата участваха над 1500 лекоатлети от  36 страни. СКЛА " ЕВЪР " участва с двама състезатели от общо 16 от Националния отбор на България.

Представянето на Мануел Петров и Силвия Георгиева е много добро, разказва тяхната треньорка Цонка Господинова.

„Мануел премина сериите и се класира за полуфинал. От финалната осмица го отделиха само 2 места и завърши на 10 място на 800 м. при юношите. Радващо е, че резултатите при бяганията му бяха съвсем близки до личния резултат.

Силвия Георгиева беше също на ниво. Влезе във финала със 7-о време и много добър резултат. На финала до последната обиколка се движеше в пакет в първата група от 5 състезатеки и очаквахме призово класиране, но на последното водно препятствие падна, загуби позицията си и се класира на 13 място.

Поздравления и за двамата, че се бориха до последни сили, както би трябвало на такъв висок форум!”, сподели Цонка Господинова.

От всички класирания на 16 - те състезатели от Българския отбор, Мануел е с 3-та позиция, а Силвия с 5 -та позиция.