Наградиха победителите в ралиспринт „Вида 2016
Наградиха победителите в ралиспринт „Вида 2016 / Община Видин

Официалното награждаване на победителите в Ралиспринт „Вида 2016" се проведе на откритата сцена на пл. „Бдинци" във Видин. От десет отбора в надпреварата, поради технически причини на автомобилите, достигнаха само пет на финала. Малък инцидент претърпя екипажът Константин Щерев и Ани Папазова от АСК „Ефко Рейскинг", които e в добро здравословно състояние.

В официалното класиране по класове, в клас НС2, първи станаха Иван Иванов и Румен Иванов от АСК „Жико-Моторспорт", втори - Момчил Младенов и Александър Петков от АСК „Жико-Моторспорт". Най-бързи в клас НС4 се оказаха Цветомир Русев и Иван Данков от АСК „Казанлък", втори - Марко Стойчев и Йордан Батаклиев от АСК „МС Рали Тийм", а трети - Петър Поломски и Иван Георгиев от АСК „БРЦ България" .

В генералното класиране първо място зае отборът от Видин АСК „Жико-Моторспорт" с пилот Иван Иванов и навигатор Румен Иванов. Втората позиция бе отредена на състезателите от АСК „Казанлък" - Цветомир Русев с навигатор Иван Данков. Дебютантите от АСК „Жико-Моторспорт" Момчил Младенов и Александър Петков се класираха на трето място. В отборното класиране победител отново стана АСК „Жико-Моторспорт". Наградният фонд от 5000 лв. бе осигурен от Община Видин. Победителят в Ралиспринт "Вида 2016" получи 2500 лв., класиралият се на второ място - 1500 лв, а на трето - 1000 лв.

Всички състезатели в ралиспринта получиха плакети за участие в развитието на автомобилния спорт.

След церемонията на официалното награждаване бе дадена пресконференция, на която бяха коментирани най-интересните моменти от състезанието. Пилотите и навигаторите споделиха своите впечатления от трасетата и изразиха благодарностите си към дисциплинираната видинска публика, към организаторите на събитието и заявиха своето желание ралиспринта да премине на по-високо ниво в националния шампионат или да привлече международни отбори от съседните страни.