Четвърта поредна победа за Мико в Германия
Четвърта поредна победа за Мико в Германия / Дарик Пловдив

Националът за ”Купа Дейвис” Димитър Кузманов постигна четвърта поредна победа на турнира от серията ”Чаланджър” в Марбург, Германия с награден фонд 42 500 евро. След трите си успеха в квалификациите, 22-годишният пловдивчанин преодоля в първия кръг на основната схема белгиеца Артур де Грееф с 6:3, 7:6(10).

В първата част Мико направи два пробива, което се оказа достатъчно за категоричното 6:3. Вторият сет отново започна с пробив на Кузманов, но белгиеца върна статуквото и се стигна до тайбрек. В заключителните минути на мача втората ракета на България показа хладнокръвие, спасявайки три мачбола на белгиеца.

С класирането си за осминафиналите Кузманов си осигури 13 точки за световната ранглиста. Следващият съперник на Мико ще бъде 109-ия в света Стив Дарси от Белгия.