Впечатляващо представяне на Николов и Антова на силен шахматен турнир в Албена
Впечатляващо представяне на Николов и Антова на силен шахматен турнир в Албена / netinfo

Гросмайстор Момчил Николов триумфира в силния международен турнир по шахмат в Албена с награден фонд 15 000 евро. Състезанието бе организирано от Българската федерация по шахмат и с подкрепата на Албена АД и Виваком. В турнира се включиха шахматисти от над 20 държави. Най-малките участници бяха Светлен Иванов от София и София Салянская от Молдова на  - 8 г., а най-възрастният бе 84-годишният доц. Атанас Махлев.

Шампионът, който тази година стана национален първенец, сега спечели първата позиция и на родна добруджанска земя. В крайното класиране добричлията зае водаческото място със 7 от 9 възможни точки и прибра лъвския пай от 2200 евро. На половин точка след него останаха четирима състезатели. В тройката влязоха украинците Виталий Берданский и Володимир Ветошко. Четвъртата позиция зае гм Васил Спасов. При жените първа стана Габриела Антова.

Призьорите получиха своите награди от ръководителя на спортния отдел в Албена Руслан Йорданов, който поздрави участниците заедно с изпълнителния директор на федерацията Николай Велчев.