Убедително: Лудогорец преклони и грузинския шампион
Убедително: Лудогорец преклони и грузинския шампион / netinfo

Лудогорец постигна втори пореден успех в контролите в Австрия, където отборът провежда предсезонната си подготовка. Възпитаниците на Георги Дерменджиев победиха с 3:0 грузинския шампион Динамо Тбилиси. Точни за успеха бяха Джонатан Кафу, който отбеляза два гола, и Жуниор Кишада.

В първата си контрола разградчани победиха с 2:1 Славия Прага.

В началото на срещата метеорологичните условия бяха доста неприятни. Силен дъжд смущаваше играчите и значително затрудняваше играта, защото топката често се спираше в локвите, образували се на терена. В края на първата част дъждът спря, което улесни значително играчите на двата състава.

За грузинския шампион играха бившият играч на Черно море Матиа Курьор и Стефан Велев, който за последно у нас защитаваше цветовете на Локомотив Пловдив.

През първата част Лудогорец бе по-активният състав, докато отборът от Тбилиси стигна до два опасни удара. При единият Милан Борян отрази, а след това топката се удари в дясната сглобка на вратата на „орлите“.

В началото на вторите 45 минути разградчани направиха доста смени, като продължиха да контролират събитията по терена.

Лудогорец започна активно мача, а в първите минути разградчани стигнаха до няколко добри положения. Вандерсон на няколко пъти застраши вратата на противника, но не съумя да се разпише.

В 10-ата минута хубава комбинация между Марселиньо и Вандерсон завърши с удар на последния, но неточен. Четири минути по-късно Динамо стигна до нелошо положение, но Милан Борян демонстрира рефлекс и улови. В 23-ата „орлите“ проведоха чудесна атака. Вандерсон центрира към Марселиньо, който обаче не съумя да нанесе удар. Малко след това, в 26-ата минута, Джонатан Кафу бе изведен сам срещу вратаря на Динамо, опита да го прехвърли, но Скрибе улови.

Натискът на шампионите даде резултат в 27-ата минута, когато след отлична комбинация между Вандерсон и Кафу, последният се разписа. Бразилецът отправи точен диагонален удар, а топката влетя в горния десен ъгъл на Скрибе.

В 34-ата минута Кафу удвои. Той получи подаване в наказателното поле от Марселиньо и прониза Скрибе за втори път – 2:0.

В самия край на полувремето съставът от Тбилиси имаше чудесна възможност да отчележи Динамо получи право да изпълни фаул за нарушение срещу Гелашвили. Топката бе заложена на изгодна позиция – малко пред и вляво от дъгата на наказателното поле, а Тсинсадзе изпълни. Той насочи точката към горния десен ъгъл на вратата на българския тим, а Милан Борян отклони топката и тя се удари в сглобката.

Георги Дерменджиев извърши няколко смени в началото на второто полувреме, като Витиня се появи на терена за сметка на Йордан Минев, Игор Пластун отстъпи място на Георги Терзиев, Кишада замени Марселиньо, а Анисе зае мястото на капитана Светослав Дяков.

Преднината на родния шампион стана класическа в 61-ата минута. Жуниор Кишада се разписа от дистанция, с удар извън границата на наказателното поле и покачи на 3:0.

Малко след това в игра се появи Върджил Мисиджан, който замени Вандерсон, а в 71-ата минута Цветелин Чунчуков получи минути за изява, а голмайсторът Джонатан Кафу напусна терена.

В заключителните минути разградчани проведоха опасна атака. Мисиджан напредна от дясно, комбинира с Кишада, той му върна, така крилото стреля, но отбраната на грузинците се справи.

Състав на Лудогорец: Милан Борян, Сисиньо, Козмин Моци /Керчев 82-ата минута/, Игор Пластун /Терзиев 46-ата минута/, Йордан Минев/Витина 46-ата минута/, Лукас Саша, Светослав Дяков /Анисе 46-ата минута/, Джоди Лукоки /Ковачев 86-ат минута/, Вандерсон / Мисиджан 62-ата минута/, Марселиньо /Кишада 46-ата минута/, Джонатан Кафу /Чунчуков 71-ата минута/.