Футбол: Спартак - Плевен победи отбора на ЦСКА в контролен мач
Футбол: Спартак - Плевен победи отбора на ЦСКА в контролен мач / dariknews.archive

Футболистите на "Спартак" - Плевен спечелиха първата си контрола от лятната си подготовка, която се състоя този петък. Плевенчани победиха с 1:0 отбора на ЦСКА, като срещата се игра на стадион „Георги Бенковски" в Тетевен. През първото полувреме отборът на ЦСКА владееше повече топката от съперника си, но това не донесе опасност пред вратата на плевенския тим.

И двата отбора не успяха да си отбележат голове през първата част и се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

През второто полувреме, ЦСКА игра с изцяло подменена единайсеторка.
Червените продължаваха да доминират, но далечния удар на Десподов разтресе дясната греда на плевенската врата, без да попадне в целта. Това бе единствената опасна ситуация пред вратата на Спартак.

Григор Долапчиев реализира единственото попадение за Спартак Плевен в 55-ата минута с глава.

Припомняме, че през миналото лято „Спартак" - Плевен отново победи ЦСКА с минималното 1:0.

От 1 юли Спартак се връща в Тетевен, където ще проведе 10-дневен лагер. След приключването му подготовката продължава в Плевен, паралелно с провеждането на контролни срещи.