Сливенски триумф на рали „България
Сливенски триумф на рали „България / Булсим

Изключителен успех постигнаха представителите на рали клуб „Булсим" Сливен, Дилян Станков / Младен Карчев. Те се класираха на трето място в генералното класиране на най - голямото българско рали „България".

"Това е най - големия успех на сливенски рали пилот в цялата 47 годишна история на състезанието", заяви Стефан Чолаков.

Другият сливенски екипаж Щилиян Тенчев / Николай Тенчев се класираха на седмо място. В отборното класиране представителите на сливенския рали клуб „БУЛСИМ" завоюваха първо място при изключителна конкуренция.

Успехът ще бъде отбелязан след планинско „Българка" на 04 и 05 юни, на което организатор е сливенския клуб.

Състезанието се организира изцяло от състезателите на клуба, със собствени средства и сили. Причината е, че община Сливен нява финансовата възможност да подпомогне спортната надпревара.

В момента членове и състезатели почистват тревните храсти и пясък на трасето в района около старта, чешмата в местността Абланово.