Карате клуб „Янтра” спечели 33 призови места (СНИМКИ)
Карате клуб „Янтра” спечели 33 призови места (СНИМКИ) / netinfo

33 призови места завоюваха състезателите на карате клуб Янтра" от 5-та Национална купа по Шотокан Карате До и Националното отборно първенство по Шотокан Карате До. Двете прояви се проведоха в спортна зала „Орловец" на 28 и 29 май т. г., организирани от Българската федерация по Шотокан Карате До, габровския карате клуб „Янтра" и Община Габрово.

Във възрастовата група до 12 години малките каратеки от „Янтра" оглавиха груповото класиране по спечелени отличия с 12 първи, 6 втори и 3 трети места. Възпитаниците на треньора Владимир Вътев извоюваха златните медали отборно на „ката" при момчетата (Ивайло Атанасов, Дамян Ройбов, Йордан Стефанов) и при микс-съставите (Ивайло Атанасов, Дамян Ройбов, Злата Дугаровна Ким). Сребро взе вторият тим на „Янтра" при момчетата (Максим Върбанов, Димитър Марев, Емил Ким).

Карате клуб Янтра спечели 33 призови места (СНИМКИ)

От индивидуалните надпревари малките габровските бойци спечелиха 18 медала.

В дисциплината „Кохай ката" Максим Върбанов и Злата Ким заеха първи места.

На „Санбон кумите" със злато се окичиха Денис Петров, Тодор Кънев, Георги Стайнов, Ивайло Атанасов и отново Максим Върбанов. Втори се класираха Йордан Стефанов, Илиян Димов и Дамян Ройбов, а бронзови отличия взеха Дара Генева и Димитър Марев. На „Асай Рю ката" Йордан Стефанов и Ивайло Атанасов станаха първи, Дамян Ройбов е втори, а Максим Върбанов - трети.

Европейският шампион Ивайло Атанасов и Дамян Ройбов очаквано заеха първите две позиции и в чистата „ката" при момчетата.

Във възрастовата група над 12 години карате клуб „Янтра" участва с 9 състезатели, които записаха 12 подиума. Златни отличия спечели отборът на момчетата на „ката" в състав Ивайло Атанасов, Бенислав Димитров и Иван Димитров. Смесеният отбор (Йоана Куманова, Иван Димитров, Ивайло Атанасов) зае второ място, а този на момичетата (Йоана Куманова, Мартина Чобанова,Злата Ким) се класира на трета позиция.

Трето място зае тимът на „Янтра", който участва в отборното „кумите" при момичетата - Йоана Куманова, Диана Стойнова и Мартина Чобанова. Мартина Чобанова завоюва отличия и от трите индивидуални надпревари - сребро на „ката" и „Асай Рю ката" и бронз на „кумите".

Бронзовият медалист от Европейското първенство в Германия Иван Димитров грабна златото на „ката" и „Асай Рю ката", а по едно призово класиране записаха Атанас Йорданов - трети на „ката", Диана Стойнова - трета на „кумите" и Йоана Куманова - трета на „Асай Рю ката".

В 5-та Национална купа по Шотокан Карате До и Националното отборно първенство по Шотокан Карате До участваха 297 състезатели от близо 17 клуба от страната - София, Плевен, Бургас, Сандански, Пирдоп, Габрово, Сливен, Казанлък, Пазарджик, Созопол.

Състезателните дисциплини за Националната купа бяха три: „ката", „асай рю ката" и „кумите", а дисциплините за Националното отборно първенство бяха две: „ката" и „кумите".