30 екипажа участваха в раликрос
30 екипажа участваха в раликрос / Община Видин

Раликрос “Видин 2016” се проведе днес. Автомобилното състезание бе открито официално от кмета на Общината Огнян Ценков, който е и председател на организационния комитет. На пистата край с. Иново той приветства участниците в Първия кръг от националния шампионат на раликрос „Видин 2016“, организиран от Община Видин, Автомобилен спортен клуб „Жико-Моторспорт“ и Българската федерация по автомобилен спорт.

В спортното събитие се включиха 30 екипажа от общо 5 автомобилни клуба в страната. То протече при оспорвана надпревара и без сериозни инциденти. При финалното класиране в Дивизия 3 първото място спечели Николай Николов – АСК „Жико-Моторспорт”, на второ е Калин Байчев – АСК „Вромос” и на трето – Ани Ванков – АМК „Старт Н Криводол”; в Дивизия 2 победител е Владимир Димитров – АМК – Ботевград, следван от Пламен Цветанов - АСК „Жико-Моторспорт” и Ивайло Йончев - АМК Ботевград; в Дивизия 1 първи е Иван Живков – АМК „Старт Н Криводол”, а на втора и трета позиция са Мирослав Цветанов - АСК „Жико-Моторспорт” и Емил Минчев - АМК „Старт Н Криводол”. В отборното класиране АМК Ботевград застана начело, а след него се класираха АСК „Жико-Моторспорт” и АМК „Старт Н Криводол”. По традиция и сега бе връчена купата „Лада”, като най-достойни за нея бяха Ани Ванков - АМК „Старт Н Криводол”, Ивайло Цветков и Валери Илиев – от АСК „Жико-Моторспорт”. Отличията връчи кметът на Община Видин Огнян Ценков. За победителите имаше купи, предметни награди и шампанско.