Малки, големи и още по-големи граждани на Нова Загора се включиха в организираната за пръв от библиотеката при НЧ „Д. П. Сивков - 1870", инициатива за четене на открито под наслов „Чети с мен, доведи приятел".

Събитието се състоя в градинката срещу библиотеката и бе посетено от многобройни любознателни деца от НУ „Любен Каравелов", НУ „Паисий Хилендарски", СОУ „Христо Ботев", СОУ „Иван Вазов", представители на Дом за възрастни хора - с. Баня и много граждани.

Всички участници и зрители се радваха на прекрасната поезия, интересните приказки и цитатите от любими книги , поднесени с много любов и жар. Обособена бе „Зона за размяна ", в която всеки желаещ имаше възможност да открие търсена от него книга или да остави своя, вече прочетена такава.
Инициативата „Чети с мен, доведи приятел" бе уважена и от заместник - кметовете наОбщина Нова Загора - Светла Стоянова и Ивайло Енев. Те изказаха своята радост от възможността да се включат в този маратон на четенето и пожелаха на всички малки зрители и участници многобройни срещи с книгите, защото те наистина ще ги обогатяват и ще им разкрият чудния свят, който ни заобикаля.

В унисон с наближаващия християнски празник Великден Стоянова зарадва присъстващите с изпълнения със заразителен хумор откъс „Козунаци" от „Патиланци" на Ран Босилек. От своя страна Ивайло Енев успя да предизвика детския интерес с поучителната българската народна приказка „Лошата дума" .
