Стефан Петков от Свищов спечели голямата награда в международен карате турнир
Стефан Петков от Свищов спечели голямата награда в международен карате турнир / снимка: Пресцентър- Община Свищов

Годжу Карате Клуб „АЛЕКО“ взе участие в международния карате турнир „NIKON OPEN 2016”, който се проведе на 19 март в спортната зала в Горна Малина. 600 състезатели от десет държави се включиха в турнира,

а свищовските каратеки завоюваха 10 медала, от които 6 златни, 1 сребърен и 3 бронзови. Стефан Петков  успя да завоюва два златни медала в дисциплината кумите (до76 кг.) и опън категория, от където спечели голямата награда на турнира 500 евро. Негови конкуренти бяха състезатели от Сърбия, Македония, Румъния, Турция и България, но той достойно ги надигра и заслужено грабна голямата награда на турнира.

Сред отлично представилите се състезатели са: Кристина Цветанова – златен медал кумите (над 40 кг.), Мая Александрова – златен медал кумите (до 40 кг.), Аспарух Мидов – златен медал кумите (над 60кг.), Калоян Георгиев – сребърен медал кумите (до 76кг.), Захари Николов – бронзов медал кумите (над 40кг.). В отборната дисциплина ката, шампионки станаха: Кристина Цветанова, Мая Александрова и Ева Миланова.

След активното участие в множество състезания, на ГКК „АЛЕКО“ предстои да бъде  домакин на Международен турнир купа „АЛЕКО“. Състезанието ще се проведе на 26 март, в гр. Свищов. Всички жители и гости на общината могат да подкрепят свищовските каратеки от 10.00 часа зала „Септември”. Официалното откриване на турнира, от кмета на община Свищов, ще се състои от 14.00 часа в съботния ден.