СК "Инч спорт" и общините Две могили, Севлиево, Плевен и Гулянци очакват фенове на колоезденето от цялата страна.
Подарете си четири уикенда с приятни емоции, много адреналин и разбира се - много колоездене!

Какво са "Шосейни колоездачни серии"?

Забавно, здравословно,атрактвино и предизвикателно - това са Сериите.
Четири колоездачни състезания, в четири български града, организирани за любители на спорта.

Самото участие в тях е приключение, но и изпитание за волята и тялото ви.
В Сериите има място за всички - за тези, които следват олимпийският принцип "важно е участието" и предизвикват не останалите, а себе си, но и за тези, за които победата е на първо място и се борят за медалите.

Според мястото на което финиширате в отделните етапи, получавате точки - колкото по-напред финиширате, толкова повече точки получавате.
Комплексното ви представяне през четирите етапа, формира генералното класиране на

Сериите, а за победителите в него са предвидени големи Купи.
За кого са "Шосейни колоездачни серии"?

За теб!

Във веригата от състезания могат да участват само любители на колоезденето, като единственото условие е да са навършили 18 години.
Мъжете са разделени на три възрастови групи - от 18 до 40 г., от 41 до 55 и над 56 г., а групата на жените е една.

Етапите

Етапите в Сериите са четири - от 16 до 95 км. Маршрутите са атрактивни и безопасни - затворени за МПС, с отлична пътна настилка и маркировка.

1. етап - "Могилите", 17 април /неделя/
Домакин е Община Две могили. Стартът е пред сградата на Общината
Обиколката между селата Батищница - Бъзовец - Чилнов, ще бъде измината четири пъти от мъжете от групи "18-40" и "41-55", три пъти от ветераните и два пъти от жените. Шосето е покрито с нов асфалт, а последните 3.5 км от обиколката е предизвикателно изкачване, в края на което се открива изключително красива гледка.
Там именно ще бъде и финалът на етапа „Могилите".

2. етап - "Севлиево", 15 май /неделя/
Старт-финалът е в село Сенник - родното място на великия Дан Колов
Колоната ще тръгне към с. Градница, след това - към с.Душево, по равен, но много ветровит път сред севлиевските полета. За да е още по-предизвикателно преживяването, последните три километра на етапа са изкачване,обратно към с. Сенник.
Обиколката ще бъде измината между три и шест от различните възрастови групи.

3. етап - "Плевен", 4 юни /събота/ - 16 км индивидуално по часовник
Това е най-краткият, но и най-предизвикателният етап - за колко време ще изминеш сам 16 км по часовник?

4. етап - "Дунав" - Гулянци, 5 юни, /неделя/
Крайдунавското градче ще бъде домакин на последният етап от Сериите.
И той ще бъде "черешката на тортата" - почти 100 км по равния, прясно асфалтиран път от Гулянци до с. Гиген.

Дали състезанието ще се реши със спринт или вятъра от Дунав ще промени развоя на събитията?

След финала на "Дунав" ще бъдат наградени и призьорите в крайното класиране на "Шосейни колоездачни серии INCH Sport".

Правила, информация и регистрация за Сериите, може да отриете в сайта на организатора - www.inchsport.net

Може да ни пишите на sportinch@gmail.com или да се свържете с нас на телефон 088 456 18 63.