Десет „моряци” взеха точка на  „Берое”
Десет „моряци” взеха точка на „Берое” / Добри Атанасов

„Черно море” взе точка при гостуването си на „Берое”, въпреки че 60 минути игра с човек по-малко, заради много пресилен втори жълт картон на Бакари. Мачът в Стара Загора завърши 0-0, а над всички беше блестящият Георги Китанов.

Гостите започнаха плахо двубоя и приеха играта в половината си още от самото начало. В 4-ата минута Милисавлевич центрира отляво, топката уцели  Михаил Венков в главата и Китанов улови. В 12-ата Делев бе фаулиран от Борко Стойчев. Потърпевшият стреля от пряк свободен удар, но Китанов изби в корнер. Само 2 минути по-късно Сърмов пробва удар отдалеч, но неточно. В 23-ата Спас Делев бе намерен вляво в наказателното поле , стреля, но Китанов отново реагира блестящо. В 32-ата минута съдията Кабаков показа много пресилен втори жълт и съответно червен на Бакари за безобидно нарушение срещу Джоман при игра за топката. До края на първото полувреме „моряците” най-после намериха на два пъти възможност да обстрелвата вратата на Макенджиев. Единият удар бе на Георги Илиев от пряк свободен, а другия на Михаил Венков, който стреля встрани от вратата след пас на Макенджиев.

Второто полувреме започна без промени и в двата състава.  Очаквано и то премина с игра в половината на домакините предвид численото превъзходство за съперника. Възпитаниците на Хубчев залагаха основно на удари от далечна дистанция, тъй като „моряците” не оставяха свободни пространства пред наказателното поле. Зехиров стреля отдалеч, но право в ръцете на Китанов в 54-ата минута. И Сърмов пробва рефлекса на Китанов с далечен шут, но отново стражът на гостите улови. И Милисавлевич шутира от 25 метра, но Китанов пак изби. В 75-ата Зехиров стреля опасно отдясно в наказателното поле, но Китанов отново бе блестящ. Пробив на Венков и извеждащ пас към Романов в 78-ата минута вещаеше сериозна опасност пред вратата на Макенджиев, но Василев я предотврати.  Спас делев се измъкна от опеката на Венков в 82-ата минута, но Китанов спаси удара му по диагонала.   В 86-ата минута пробив на Мат Курьор завърши с фаул и жълт картон на Зафиров срещу него. В ответната атака Зехиров пробва далечен изстрел отдясно, но без проблеми за стража на гостите. Във втората минута отг добавеното време Божилов стреля с глава след центриране от корнер, но вратарят на гостите отново спаси. Георги Кабаков даде край на мача 30 секунди преди да изтече 4 минутното продължение.

„Берое”: Макенджиев, Ахмед (71 Костов), Зафиров (жк), Василев (жк), Пенев (жк), Сърмов, Джоман (жк), Андонов (55 Морел жк), Зехиров, Делев, Милисавлевич (63 Божилов)

„Черно море”: Китанов (жк), Педро, Стойчев (жк), Николов, Венков, Илиев, Георгиев, Стенио (67 Паланков), Курьор (жк) (90+2 Петков), Бакари (жк;чк), Романов (87 Райков)