Малките джудисти на Велбъжд спечелиха два сребърни медала
Малките джудисти на Велбъжд спечелиха два сребърни медала / netinfo

Двама джудисти от спортен клуб по джудо и самбо "Велбъжд" спечелиха сребърни медали от Държавния личен шампионат за момчета и момичета 13- 14 годишни. Василена Бумбарска е вицешампион при момичетата до 52 кг, като малко не й достигна да спечели златото, каза треньорът Александра Георгиева.
Сребърен медал и за Румен Петрунов при момчетата до 60 кг. В същата категория, Димитър Стоянов е на 9- то място.
Ралица Велинова се класира на 5- то място в категория до 44 кг, като само неопитността и изигра лоша шега в битката за медалите. Никола Миланов е на 7- мо място, от 38 състезатели при 42 кг.
"Доволна съм от малките джудистчета", коментира за Дарик Георгиева.
Изпитания имаха и състезателите на СКДС "Велбъжд", които участваха на ДЛП за мъже и жени до 23 г., което се проведе в зала "Арена Армеец". Клубът взе участие с едно момиче, Симона Виноградова се класира 9- та в категория до 57 кг.
Филип Еленков бе най- близо до медала, но остана 5- ти при +100- килограмовите.
Виктор Борисов е 13- ти в най- многобройна категория до 66 кг., с 48 състезатели. Благовест Линджов и Адриан Георгиев се наредиха сред най- добрите 10 в категория до 90 кг., като се класираха съответно на 7- мо и 9- то място. Даниел Лазов бе представителят на клуба в категория до 73 кг.