„Спартак“ с втора победа в контролите
„Спартак“ с втора победа в контролите / Добри Атанасов

Втора победа в контролите постигна отборът на „Спартак“ Вн. На стадион „Локомотив“ днес преди обяд те се наложиха над тима на „Орловец“ с категоричното 3-0. Головете за възпитаниците на Димитър Пантев реализираха Десислав Дяков (40), Иво Димитров (50) и Владислав Мирчев (90).

Гостите започнаха по-активно срещата, като в техните редици се отличи централният нападател Иван Калинов. На три пъти пред него се откриваха възможности да обстрелва вратата на Донков. Веднъж вратарят реагира блестящо, а втория път в 21-ата минута и напречната греда му бе верен помощник. От средата на първото полувреме варненци взеха изцяло инициативата и положението започнаха да се редуват едно след друго пред противниковата врата. В 28-ата минута Владислав Мирчев навлезе в наказателното поле, но Николов изби топката след удара му. Последваха нови пропуски на Мирчев и Добрев, за да дойде 40-ата минута, когато Дяков откри резултата. Галин Петров пробва удар отдясно, Десислав Дяков отклони елегантно топката, тя срещна напречната гледа и при добавката той реализира с глава.

Две минути по-късно Мирчев излезе сам срещу вратаря, но последният отново реагира блестящо. В края на полувремето Дяков пробва удар, но топката мина край гредата.

В 50-ата минута „Спартак“ вкара втори гол. Иво Русев шутира отдясно, вратарят изби, а при добавката влезлият като резерва Иво Димитров удвои. Между 65-ата и 68-ата минута последваха два нови пропуска на Владислав Мирчев, а малко по-късно и крилото Валентин Андреев, който е на проби, също не успя да преодолее резервния вратар Станчев. В 90-ата минута Владислав Мирчев изпълни пряк свободен удар, с който оформи крайното 3-0. Топката рикошира в дясната греда и се оплете в мрежата.

„Спартак“: Донков, Денчев, Иванов, Маринов, Янев, Мартин Русев, Добрев, Дяков, Иво Русев, Мирчев, Колев (Петров, Йовчев, Андреев, Димитров, Драганов)

„Орловец“: Николов, Георгиев, Трифонов, Илиев, Маринов, Недялков, Михайлов, Димитров, Цеков, Димов, Калинов (Петров,  Дойчев, Станчев, Колев,)