Шампионът би лидера, Марек победи Нефтохимик в Бургас
Шампионът би лидера, Марек победи Нефтохимик в Бургас / Дарик Нюз, архив

Шампионите от „Марек Юнион-Ивкони"- Дупница нанесоха втора домакинска загуба от началото на сезона в Суперлигата на „Нефтохимик 2010"- Бургас, като го победиха в Бургас с 3:1 гейма (31:29, 20:25, 26:24, 25:18), съобщава сайта bgvolleyball.com.
С 19 точки за Марек се отличи Станислав Величков (3 аса, 2 блокади, 42 % в атака), а Георги Елчинов добави 18 (2 блокади, 62 % в нападение). Опитният Красимир Стефанов отбеляза 16 (1 блокада, 39 % в атака), а Венци Трифонов реализира 14 (1 ас, 3 блокади, 77 % в нападение).
Най-резултатен в мача бе Явор Генов от тима на домакините, след като направи 22 точки (2 блокади, 56 % в атака).
Във временното класиране Нефтохимик 2010 запазва първото място, само заради по-доброто си геймово съотношение от Монтана (Монтана), който загуби ценна точка в двубоя си с Арда (Кърджали), спечелен с 3:2 гейма. Преди останалите мачове от кръга Марек заема пето място с 8 победи и 25 точки.