Копривщица е сред 30-те най-красиви града в Европа според класация на японска асоциация на туристическите агенции.
Те били изправени пред предизвикателството да определят 30-те най-красиви населени места на Стария континент, като асоциацията иска да популяризира пътуването до атрактивни малки кътчета в Европа.
Първоначално компаниите, членуващи в асоциацията, изиграли ролята на жури при отсяване на 41 места от 28 държави.
В крайна сметка комисия определи 30-те най-красиви, които отговарят на критериите, включително и този да не присъстват в японските медии и да не са пренаселени от туристи.
Целта на конкурса е била създаване на по-голямо разнообразие от дестинации в цяла Европа и туристически атракции за японските туристи.
Източник: БГНЕС