Добруджа 07 завърши годината по шампионски
Добруджа 07 завърши годината по шампионски / centersport.org

Мъжкият волейболен тим на "Добруджа 07", воден от Мирослав Живков, завърши годината по шампионски, пише сайтът centersport.org.

Пред близо 2500 зрители в зала "Добротица" добричлии категорично надиграха първенеца на страната "Марек Юнион-Ивкони" с 3-0 гейма в среща от десетия кръг на Суперлигата.

В отделните части домакините дадоха 13, 16 и 18 точки, като по този начин нанесоха едно от най-тежките поражения на дупничани през последните години. Двубоят продължи само 69 минути, а най-резултатен с 20 точки бе Велизар Чернокожев.

С тази изключителна победа добруджанци изпращат историческата за волейбола в Добрич 2015 година. Те спечелиха Купата на България и завоюваха сребърните отличия в шампионата. Във временното класиране на новия сезон подмладения, но боен състав на "Добруджа 07" заема трета позиция - с равен брой точки с втория "Пирин" и на точка от лидера "Нефтохимик 2010", който е с мач по-малко.