Велизар Колешански от Шурикен с бронз от Балканиадата
Велизар Колешански от Шурикен с бронз от Балканиадата / Личен архив

Състезателят на КК "Шурикен" Велизар Колешански спечели бронзов медал за България от Балканското първенство за кадети и джуниори в Дубровник, Хърватска. Той влезе в топ 3 на кумите, в категория до 76 кг, при юношите до 18 г., като при една от срещите си побеждава вицеевропейския шампион на Сърбия.
Колешански участва като част от националния отбор и в отборната надпревара на Балканиадата. България загуби в спор за бронзовото отличие от Босна и Херцеговина и остана на 5- та позиция.

Велизар Колешански от "Шурикен" с бронз от Балканиадата

Велизар Колешански е "Спортист №3 на Кюстендил" за 2013 година, в анкета на Дарик радио и община Кюстендил. През тази година той представя България и на Световното първенство по карате в Индонезия.
Другият представител на "Шурикен" Емилиян Тасков игра в другия поток на същата категория- до 76 кг и направи добро представяне, но малко не му достигна да премине към следващия кръг.
Предстои тренировъчен лагер на националния отбор.
На 22.12.2015 г., в сладкарница "Шампиони" ще се проведе коледното парти на клуба.